Pytanie: Potrzebuję dla wspólnoty mieszkaniowej kompostownik, który posiada opcję zamykania klapy na kłódkę. Czy Wasz produkt daje taką możliwość?
Niestety nasze kompostowniki takiej formy zabezpieczenia nie mają fabrycznie zamontowanej. Ich budowa (tyczki wysuwane w każdym narożniku) uniemożliwiają jego trwałe zamknięcie. Jeśli edukacja nie wystarczy, to nie pomożemy niestety.
Pytanie: Jestem zainteresowany modelem 2000 litrów, choć ofertę mają Państwo bogatą i przyznaję, że wyboru dokonałem „wizualnie”. Nigdy nie miałem kompostownika i zawsze wywoziłem odpady na wysypisko (kilka małych przyczep rocznie), więc mam mam kilka pytań przed zakupem. U mnie do kompostownika będą trafiały głównie odpady z warzywniaka, gałęzie po kontakcie z rozdrabniaczem, liście, trochę trawy i oczywiście odpady kuchenne.
Czy jest jakaś zaleta modeli stożkowych nad tymi walcowatymi?
Nie. Obie konstrukcje różnią się jedynie wymiarami. Kompostowniki walcowate potrzebują nieco mniej miejsca, stożkowe – więcej. Prosze porównać wymiary podstawy. Wybór modelu zależy przede wszystkim od wielkości miejsca w ogrodzie, gdzie planuje Pan kompostownik postawić.
Pytanie: Czy kompostownik wymaga jakiś dodatkowych elementów poza tymi, które są w zestawie?
Nie. Wszystko, czego potrzeba do zamontowania kompostownika, znajduje się w zestawie: panele boczne, tyczki plastikowe „zszywające” ściany kompostownika oraz klapa (dwudzielna w przypadku kompostowników sześcio- i ośmiokątnych).
Pytanie: Mają Państwo w ofercie też tzw. kompostowniki otwarte. Różnica w budowie jest oczywista, ale do czego ona sprowadza się w praktyce? Które są lepsze – otwarte czy zamknięte? Może to sprowadza się tylko do szybkości? Zamknięte pewnie są szybsze?
Tak, z naszego doświadczenia wynika, że kompostowniki zamknięte są „szybsze”. Otwarte rekomendujemy raczej do parków, dla szkół, dla osób przyzwyczajonych do kompostowników np. z palet drewnianych, ale szukających trwalszego rozwiązania oraz w takie miejsca, gdzie jest więcej np. suchych liści jesienią. Jeśli zależy Panu, by mieć własną ziemię kompostową w kolejnym sezonie, polecamy tylko termokompostowniki zamknięte.
Pytanie: Mam jeszcze pytanie o cenę, bo ta jest dość wysoka. Nie znalazłem w internecie podobnych do Państwa kompostowników i wyglądających równie solidnie, ale te, które są dostępne (zazwyczaj do 1000 l) są tańsze nawet 3x (np. Castorama czy kompostowniki.pl). Z czego wynika ta różnica? Czy podlega ona negocjacji?
Na początek musimy zaznaczyć, że nasze kompostowniki są produkcji austriackiej. Są to kompostowniki w tej chwili najtrwalsze z oferowanych na rynku polskim (a śmiemy sądzić, że i na europejskim). Kupuje pan Rolls-Royce’a, z którym do końca cyklu życia ogrodu nic złego nie ma prawa się wydarzyć. Nasz kompostownik jest odporny na mróz i na promienie UV, nie pęka, plastik się nie rozwarstwia i co najważniejsze – nie „rozpęka się” pod wpływem dużej ilości masy bio wewnątrz oraz ubijania, dolewania wody. Stąd porównanie do – chyba – najtrwalszego i najlepszej jakości samochodu na świecie.
Zaproponowane przez nas ceny nie podlegają negocjacji, ale dajemy gwarancję, że przynajmniej przez 10 lat z produktem nic złego się nie wydarzy. Kupuje Pan produkt raz, na cały cykl życia ogrodu, a na dodatek w 100% z recyklingu. Konkurencja, choć tańsza, takiej oferty nie posiada. Wracają do nas klienci produktów „marketowych” i z ich doświadczeń wiemy, że tańsze kompostowniki wytrzymują maksymalnie 3 lata w dobrej kondycji. Przy wyjmowaniu z nich ziemi, o ile to jest w ogóle wykonalne, pękają przy najmniejszym uderzeniu widłami, czy taczką, łopatą. Nasze kompostowniki można otwierać z każdej strony na całą szerokość ścianek. Wyciąganie z nich ziemi nie sprawia najmniejszych trudności.