Kompostowniki otwarte – pytania i odpowiedzi cz. 3

Pytanie: Czy jest możliwość zakupu kompostownika otwartego, ale o wymiarach 80/107/100, czyli dwie ścianki, jak w średnim, a dwie (otwietane), jak w dużym?

Tak, jest taka możliwość kombinacji obu kompostowników „po połowie”. Cena takiego „mixa” to także po połowie z KOMP640L i KOMP1130L czyli 710zł brutto. Wszystkie nasze kompostowniki są modułowe i można je rozbudowywać o kolejne ścianki. Przy kompostownikach otwartych istnieje możliwość dowolnej konfiguracji, bo nie ogranicza nas przy nich kształt pokrywy, której nie posiadają.

Pytanie: Czy paczki są bardzo ciężkie? Jaka jest ich waga i rozmiar? Pytam, gdyż będę musiała przetransportować je samochodem osobowym.

Kompostowniki otwarte to paczki po ok 15-20kg. Wymiary ok: 110x55x25, 90x55x25. Zalecamy sprawdzić wymiary bagażnika, w którym będą przewożone paczki. Z naszych doświadczeń wynika, że kombi i małe SUV dają radę. Osobówka – zależy od światła i głębokości bagażnika.

Pytanie: Czy kompostownik jest do samodzielnego złożenia? Dół otwiera się z dowolnej strony, czy trzeba określić?

Tak, kompostownik jest do samodzielnego złożenia, ale jest to dziecinnie proste. Do każdego kompostownika dołączona jest instrukcja montażu. Ze względu na łączenia na każdym z 4 narożników, kompostownik można otwierać z dowolnej strony, także górny panel,  jeśli trzeba wysypać materiał kompostowy z taczki, a jednocześnie wysoko jej nie podnosić.

Pytanie: Kolor: jeżeli byłaby możliwość dobrania, to poproszę jak najmniej „żarówiasty”, zgaszony, taki najbardziej naturalny, żeby wtopił się w otoczenie, taki jakby stare deski, żeby nie było widać, że to jest tworzywo. Od czego ten kolor zależy?

Kompostowniki są produkowane w 100% z recyklingu – z wysokiej jakości granulatu PE. W praktyce są to zmielone np. plastikowe nakrętki od butelek. Zwykle większość granulatu ma kolor zielony z domieszkami niebieskiego i czerwonego i kolejne partie towarów mogą się różnić odcieniem zieleni. Zawsze staramy się dobierać poszczególne elementy według tego samego odcienia. Prosimy pamiętać o dolewaniu wody do kompostownika – to jest kompostownik otwarty i szybko się wysusza, a do przerobu w masę kompostową potrzeba wilgoci!